Zbiornik Wodny Radzanów (ok 6 km od hotelu)
W miejscowości Radzanów położnej 4 km od Buska - Zdroju znajduje się zbiornik retencyjny o pow. 11ha. (w tym miejscu są w sumie 3 zbiorniki retencyjno - rekreacyjne). Na mocy umowy dzierżawy z Urzędem Miasta i Gminy Busko – Zdrój zbiornik znajduje się we władaniu Koła Wędkarskiego z Buska – Zdroju i stanowi jego wodę wewnętrzną. Zarybiania dokonują członkowie Koła uiszczając dodatkowe opłaty. Wędkować mogą członkowie Koła PZW Busko (zamieszkali na terenie powiatu Busko), a także kuracjusze po okazaniu Karty Zabiegów i wykupieniu pozwolenia. Szczegółowe zasady wędkowania zawarte są w Regulaminie Łowiska
Na zbiorniku często rozgrywane są różnego rodzaju zawody i można pochwalić się prawdziwymi okazami – sum 32kg, karp 8kg. Zobacz: Sum gigant w Radzanowie.
Dominującą rybą jest karp, karaś, leszcz. Można też złowić ładne płocie, okonie, szczupaki, sandacze. Jak donoszą opowieści „wytrawnych” wędkarzy grasuje tam jeszcze niejeden rekordowy sum. Zbiornik „Radzanów” ze względu na położenie blisko Buska-Zdroju jest doskonałym miejscem wypoczynku i sposobem na oderwanie się od ciężkiej pracy. Zobacz: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb na zbiorniku wodnym Radzanów
Zbiorniki wodne w Gackach: „Pompa” i „Grabowiec” (10 km od hotelu)
Lokalizacja w miejscowości Gacki gmina Pińczów. Dojazd z drogi asfaltowej Gacki-Bogucice skręcamy w starą drogę kopalniana i jedziemy ok. 200 m. Opis akwenu: Stare wyrobisko górnicze, służące w przeszłości do wydobywania gipsu. Dwa zbiorniki „Pompa” (mały) i „Grabowiec” (duży) o łącznej pow. ok. 25 ha. Głębokość w zależności od strony od 1m do 18m. Natomiast „Pompa” ma maksymalnie 3 metry głębokości.
Zbiornik nas interesujący ma kształt podkowy, dość dużą głębokość, brak dopływów, dno porośnięte roślinnością (głównie gęsto rosnący wywłócznik o wysokości ok. 1m, tworzący prawdziwe dywany), czystą wodę, dużą rybę oraz brak mielizn i płytkich zatoczek, gdzie ryba mogłaby się wycierać.
Koło PZW Gacki opiekujące się zbiornikiem i Okręg PZW systematycznie go zarybiają. Mamy w Gackach pięknego amura, karpia, lina, tołpygę, jesiotry, szczupaka i okonia. Aby „złowić” piękną rekordową sztukę trzeba mieć dużo szczęścia, ponieważ zbiornik wraz z mieszkańcami głównie ze względu na ukształtowanie i głębokość jest bardzo chimeryczny i nieczęsto pozwala cieszyć się piękną zdobyczą. Brzegi łowiska od strony północno – zachodniej i południowej bez zarośli. Zalew Gacki to miejsce wędkarsko-rekreacyjne warte odwiedzenia i poznania piękna nadnidziańskiej przyrody
Rzeka Nida (ok 10 - 20 km od hotelu - w zależności od miejsca)
Rzeka Nida to łowisko ciekawe i nieodgadnione, sukcesywnie zarybiane. Ostatnimi laty dość kapryśne i nie dające powodów do zbytniego zadowolenia, a to głównie ze względu na niskie stany wody i na fakt „uciekania” ryb do Wisły, gdzie odnajdują lepsze” warunki bytowania. Ma około 25 m szerokości, zielone, często porośnięte krzewami brzegi, piaszczyste dno, a także nieliczne bystrza o kamienistym podłożu oraz rozległe zamuliska. Rzeka pięknie meandruje na całym odcinku od Pińczowa aż do ujścia. Wewnętrzne zakręty są zamulone, zarośnięte, ale zewnętrzne mają na ogół twardy, łąkowy brzeg, z piaszczystymi zejściami do wody.
Najczęściej odwiedzanymi przez wędkarzy miejscowościami są: Pińczów, Pasturka, Chroberz, Kobylniki, Jurków, Wiślica, Czarkowy i Nowy Korczyn.Łowi się tu na: przystawkę, przepływankę, grunt, spinning. Z przynęt i zanęt jednogłośnie królują te naturalne, robione domowymi sposobami i to właśnie na nie są najlepsze efekty. Jeśli pomyślimy zaś o drapieżniku to bodajże najlepszą metodą jest żywcówka.
Właśnie na żywca padły tu rekordy Polski : szczupaka (24,1 kg i 128 cm) oraz sandacza (15,6 kg i 109 cm) i choć trudno już o takie to niejednokrotnie słyszałem o podobnych sztukach, połamanych wędkach, pourywanych żyłkach – myślę że jak większość „wędkarskich opowieści” należy je traktować z przymrużeniem oka. Spinningiści, mniej lub bardziej zaawansowani, poczują się tu jak w domu. Muszą jednak używać przynęt o naturalnym zabarwieniu - srebrzystych wahadłówek, klasycznych gum (kopyto, ripper) i uklejkokształtnych woblerów.