Nowy Korczyn znajduje się w odległości 23 km od hotelu.
Dom Długosza
Budynek dawnej Akademii z XVI wieku, z zachowanymi w przyziemiu i piwnicy sklepieniami kolebkowymi.
Według miejscowej tradycji woda z tego źródła posiada właściwości lecznicze.
Zespół pofranciszkański oraz Kościół św. Stanisława
Zespół pofranciszkański z 1257 r. fundacji Bolesława Wstydliwego. Wraz z nim ufundowano w tym samym roku kościół św. Stanisława.
Barokowe wyposażenie świątyni pochodzi z XVII i XVIII wieku. W XVIII w. do kościoła dobudowano dzwonnicę połączoną niewielkim przejściem z fasadą zachodnią. Na fasadzie świątyni znajduje się neobarokowy szczyt dobudowany w XIX wieku. Wewnątrz barokowa polichromia z 1761. Prezbiterium kościoła posiada sklepienie krzyżowo-żebrowe z XIV w. Nawa natomiast sklepienie kolebkowe z lunetami z XVII w. Ściany prezbiterium pokrywają malowidła przedstawiające sceny z życia św. Stanisława. Na ołtarzu głównym umieszczony jest obraz Wskrzeszenie Piotrowina autorstwa Macieja Reichana. W kościele znajduje się także sześć późnobarokowych ołtarzy bocznych. Do prezbiterium kościoła przylega skrzydło dawnego klasztoru (obecnie plebania) po licznych pożarach i przebudowach bezstylowe.
Synagoga
Synagoga została zbudowana w 1659 roku na mocy przywileju króla Polski Jana II Kazimierza. Jako materiał budowlany posłużyły cegły i kamienie po rozebranym zamku królewskim w Nowym Korczynie. W 1724 roku została odbudowana ze zniszczeń z czasów III wojny północnej. W 1895 roku została częściowo przebudowana. Wówczas dobudowano kolejny przedsionek z kolumnadą oraz wzniesiono pozorne sklepienie pokryte malowidłami o motywach zwierzęcych i z hebrajskimi inskrypcjami w głównej sali modlitewnej i babińcu. W czasie II wojny światowej synagoga została przez Niemców zdewastowana. Obiekt, który pozostaje obecnie w stanie ruiny, w 2012 roku został zabezpieczony przed zawaleniem i dalszą degradacją.
Kościół Świętej Trójcy
Kościół św. Trójcy w Nowym Korczynie – gotycko-renesansowy kościół parafialny pw. św. Trójcy, znajdujący się w Nowym Korczynie w województwie świętokrzyskim. Został wzniesiony w XVI w., a przebudowany w 1608.
Jest to budowla jednonawowa. Na piętrze zakrystii dobudowanej do prezbiterium od strony północnej mieścił się kiedyś skarbiec. Do prezbiterium na zewnątrz kościoła przylegają dwa arkadowe ogrójce. We wschodnim znajduje się barokowa rzeźba Chrystusa. Kaplice boczne wzniesione w XVII wieku, przykryte są kopułami zwieńczonymi latarnią. Na fasadzie zachodniej świątyni, wybudowanej w 1630 w stylu manierystycznym, znajdują się rzeźby Matki Boskiej z Dzieciątkiem, św. Elżbiety, św. Mikołaja oraz św. Wawrzyńca, a także płaskorzeźby z herbami Nowego Korczyna, Krakowa, herbem Korab i Syrokomla.